06-05-2024 06-05-2024

Gminny Konkurs English Drama and Songs

24.03.2024 Kategoria: konkursy

8 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs językowy pt. „English Drama and Songs”.

Konkurs polegał na prezentacji przedstawień lub piosenek wykonanych w języku angielskim.
W konkursie wzięło udział 50 uczestników z 7 szkół naszej gminy. W sumie zaprezentowano 4 przedstawienia i 17 piosenek.

Uczniowie oceniani byli przez komisję konkursową w składzie:

p. Agnieszka Daszykowska – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu,

p. Lidia Rachwał– nauczyciel języka angielskiego,

oraz p. Wojciech Stanisławczyk – nauczyciel muzyki

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco :

W kategorii przedstawień kl1-4:

1. miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lutczy z przedstawieniem „Seasons"s

2. miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej z Konieczowej przedstawieniem "At the airport"

W kategorii przedstawień kl 5-8

Ex aquo:

1. miesce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Dolnej z przedstawieniem "Cold Weather"

1. miesce – uczniowie Szkoły Podstawowej w Konieczkowej z przedstawieniem "The Hungry Horse Restaurant""

W kategorii piosenka uczniów klas I_IV :

1 miejsce – Karolina Rokosz -uczennica Szkoły Podstawowej w Jaworniku w piosence „I see fire"

oraz Gloria Groszewska – uczennica ze Szkoły Podstwowej im. Św. Rodziny w Lutczy z piosenką "Trouble is a friend"

2. miejsce – uczennice Szkoły Podstawowej w Konieczkowej

Aleksandra Leszczak, Liliana Złotek, Izabela Sowa w piosence "Love me like you do"

oraz Zuzanna Rak w piosence "Diamonds"

3 miejsce – Eliza Wolańska – uczennica Szkoły Podstawowej w Niebylcu w piosence „Girl on fire"

oraz Lena Górgacz – uczennica Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Lutczy w piosence " Diamonds"

W kategorii piosenka uczniów klas V-VIII:

1 miejsce – Emila Noworól , uczennice Szkoły Podstawowej w Połomi za piosenkę "Perfect"

oraz Wiktoia Pitera ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny w Lutczy za wykonanie piosenki "Only hope"

2 miejsce – Wiktoria Krupska ze Szkoły Podstawowej w Konieczkowej w piosence "I love you"

oraz Sara Wójcik ze Szkoły Podstawowej z Gwoźnicy Górnej za piosenkę "Lucky"

3 miejsce – Izabela Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Połomi za wykonanie piosenki "Arabian nights"

oraz Zuzanna Jędrusik ze Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej w piosence "Used to be young"

Wyróżnienie otrzymali:

Szymon Zarych ze Szkoły Podstawowej w Baryczce za wykonanie piosenki "Level"

- Gabriela Żmuda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lutczy za wykonanie piosenki "Runaway"

- Magdalena Wójcik, Milena Obuch, Julia Wiktor ze Szkoły Podstawowej w Konieczkowej z piosenką "Dangerous"

- Laura Uliaszyk ze Szkoły Podstawowej w Baryczce z piosenką "Set fire to the rain"

- Aleksandra Smela ze Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Lutczy za wykonanie piosneki "A thousand years"

Na wszystkich uczestników konkursu czekał poczęstunek, dyplomy oraz nagrody. W przerwie pomiędzy występami przeprowadzony został rónież konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, na któym uczniowie mogli sparwdzić swoją wiedzę i wygrać słodkie upominki.

Obserwowanie zmagań naszych uczniów a zarazem młodych artystów dostarczyło wszystkim dobrej zabawy i było wielką lekcją języka angielskiego.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy umiejętności językowych i aktorskich oraz odwagi w pokonaniu tremy!

Anna Wolańska

Galeria zdjęć