05-05-2024 05-05-2024

XVIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

13.04.2023 Kategoria: konkursy

18 maja 2024r. przypada 104 rocznica urodzin Jana Pawła II, Patrona  Szkoły Podstawowej w Konieczkowej.

By pamięć o Ojcu Świętym była wciąż żywa, Dyrekcja oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Konieczkowej pragną zaprosić uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Niebylec do udziału w

XVIII Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Karola Wojtyły

który będzie się odbywał pod hasłem

„Uwielbiaj duszo moja chwałę Pana mego Ojca Wielkiej Poezji, tak bardzo dobrego …”

Cele konkursu:

• pobudzenie do refleksji nad twórczością i nauką Jana Pawła II
  • upowszechnianie poezji Karola Wojtyły
  • uwrażliwianie na piękno języka polskiego
  • integracja uczniów szkół naszej gminy.

Warunki uczestnictwa w konkursie

1. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów  klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Niebylec.

Każda szkoła może zgłosić 1-2 uczniów w każdej kategorii.

Każdy uczestnik przygotowuje jeden utwór Karola Wojtyły.

Uczniowie  klas IV-VI mogą przedstawić utwór innego autora o tematyce religijnej.

2. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy IV-VI
  • klasy VII-VIII.

3. Ocena prezentacji.

Recytacje będzie oceniało Jury według następujących kryteriów:

• dobór repertuaru
  • interpretacja tekstu
  • płynność i bezbłędność opanowania utworu
  • ogólny wyraz artystyczny.

4. Autorom najlepszych prezentacji Jury przyzna nagrody.

5. Termin konkursu.

Konkurs odbędzie się 24.05.2024r. o godz. 10:00 w budynku wielofunkcyjnym w Niebylcu.

Zgłoszenia do konkursu prosimy składać poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Konieczkowej do 16.05.2024r.

Każdy uczestnik składa w dniu konkursu pisemną zgodę rodziców/opiekunów prawnych na przetwarzanie danych osobowych dziecka. Wzór zgody stanowi załącznik nr 1.

Administratorem danych osobowych jest organizator konkursu - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Konieczkowej.

Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach konkursowych.

Informacji związanych z organizacją i przebiegiem konkursu udzielają:

- mgr Urszula Bara-Witek

- mgr Zofia Bator

- mgr Grzegorz Janusz

Kontakt e-mail:  grzegorz.janusz@spkonieczkowa.edu.pl

Wzór zgody stanowi załącznik nr1 - do pobrania poniżej.

Formularz zgłoszenia do konkursu:

Pliki do pobrania